IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Mała Wysepka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Tsaheylu
Dorosły pies

Male Liczba postów : 61

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 2:25 pm

Wzdrygnął się, gdy ta pacnęła go w czoło. Wyprostował się od razu, milcząc. Co? Ej! Tak się nie bawię! Ciebie też pacnąć?! Zatrzymał swój wybuch emocji w samym sobie i spokojnie zmierzył ja swoim spojrzeniem.
-Masz rację.
Stwierdził przytupawszy łapą o podłoże. Dorastanie, jest odwiecznym towarzyszem życia każdego z nas, chyba, że ktoś się urodził wiecznym szczeniakiem. Co można mu było jedynie pozazdrościć, ale czy w każdej sytuacji?
Wrócił myślami do rówieśniczki. Poruszył uszami, gdy słowa suczki wpływały do jego małżowin i przemieniały się w informacje zapisywane w mózgu. Czy ona miała kompleksy czy co? Zmarszczył brwi.
-Nie jesteś dziwolągiem, dla mnie jesteś...
Przerwał w ostatniej chwili, bo by palnął słowo, z którego by się już nie wykaraskał. Ładna. Zamyślił się, nad tym jak ma dokończyć to niegrzecznie urwane w połowie zdanie. Urokliwa, urocza, może pełna wdzięku, albo inna? Nawet nie znał znaczenia, niektórych z tych słów. Nie inna odpada, jeszcze się będzie dopytywać i co ja powiem? Spanikował, wędrując oczami po całym terenie, jakby szukał pomocy. Jak ja mam skończyć to zdanie no! Przecież nie powiem jej, że jest ładna, bo jeszcze uzna, że się w niej zakochałem. Poruszył ogonem po piaszczystym podłożu i nagle, jakby cos go olśniło.
Wrócił nieco poważny wyraz pyska.
-...Fajna.
Boże, nie. Wyszczerzył się jedynie, udając głupka, jakby nic się nie stało. Pozostaje mu jedynie, modlić się do Ferrusa by przeżył i nie zżarł go wstyd.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tensai
Dorosły pies

Female Liczba postów : 29

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 2:41 pm

Cała Ten. Nie ma zahamowań, zwłaszcza, że rudzielec pozwolił jej na naruszanie jego przestrzeni osobistej, Sam chciał, o! Wielkoucha nie jest taka... spokojna.
Nic nie odpowiedziała. Jedynie uśmiechnęła się jakby zadowolona, że ostatecznie to ona miała rację i trzepnęła ogonem energicznie. Urwała ten cały wątek o dorastaniu, który wcześniej był o kulturze. Jak to można zmienić temat rozmowy. Zaskakujące czyż nie?
Przyjrzała mu się, gdy zaczął kwestię, ale nagle ją urwał i to najwyraźniej pod koniec. Najpierw obserwowała ze zdziwieniem, a potem jakby z lekką irytacją. No niech wreszcie coś z siebie wydusi. Już zaczynała się utwierdzać w przekonaniu, że kompletny z niej dziwoląg. W końcu nie mógł znaleźć odpowiedniego słowa, więc nie widzi w niej nic innego jak tylko dziwoląga, o! A nie, chwila. Coś tam wydusił. Młoda minimalnie przechyliła kiepeł w bok, po czym zadarła go wysoko z uśmiechem.
- Dzięki.
Odparła zadowolona z komplementu. Rozmówca żadnych kompleksów nie miał, więc nie odpowiedziała automatycznie komplementem na komplement.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Melanie
Dorosły pies

Female Liczba postów : 9

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 2:50 pm

Nie śpieszyło jej się. Szła powolnym krokiem, uważając bardzo na swoje łapy. Łeb miała spuszczony, jednak oczy obserwowały nowe tereny. Przemieszczała się przez wysoką, gęstą trawę, dostrzegając kątem oka gdzieś w oddali pusty teren. Tam też się kierowała.
Choć nie była już młodym psem, słuch jej jeszcze aż tak bardzo nie zawodził. Im bliżej była brzegu, tym coraz pewniejsza była, że nie jest tutaj sama. Czy chciała wydostawać się z ukrycia?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tsaheylu
Dorosły pies

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 2:59 pm

Miał kompleks, bycia debilem, można to tak nazwać?
Zamerdał ogonkiem gdy ta ucieszyła się na jego komplement. Jak dobrze, że coś wymyśliłem. Odetchnęł z ulgą, gdy nagle coś nim ruszyło. Zaraz, zaraz, jak wgl ona ma na imię? Zamyślił się, nie przypominał sobię by sie przedstawiała, a co ważniejsze, że on tego nie zrobił. No nie, a mówiliśmy o kulturze, ty głąbie, żeby się nie przedstawić.
Uniusł na nią swoje spojrzenie i zatrzepotał łbem, jakby chciał nawiazać do wypowiedzi.
-Jejku, tak w ogóle to ...
Jestem Tsaheylu, oznacza to więź. Mozesz na mnie mówić jak chcesz, moze to być Tsah, albo Lu, ale to już zależy od ciebie. I tak wiem, nie musisz mówić mam dziwne imię. Nie.
-...Mów mi Lu.
Skończył. Jeśli ja zaciekawi, to spyta jak ma na imię, ale sam nie przedstawiał się całym swoim mianem. Było wszystkim niezroumiałe i trudne w wypowiedzi, dlatego też je skracał.
Oczywiście jak zwykle napływ energi, jaką by juz jej pokazał, wypowiadajac cały poemat na tema swojego miana. Całe szczęście, że jeszcze potrafi się zahamować.
Posłał jej jedynie przyjazny uśmiech, czekając pełen obaw reakcji rówieśniczki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tensai
Dorosły pies

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 8:11 pm

No proszę. Jacy oni nieogarnięci są obaj. Zapomnieli się wzajemnie przedstawić. Ciapy się przynajmniej dobrze dobrały. Czyżby to zapowiadało dobrą znajomość na przyszłość w nowej i nieznanej krainie?
Przyjrzała mu się z uwagą, kiedy ponownie się zaciął. Chyba za często się waha przy odpowiedzi. Albo dokładnie przemyśla kwestię. Ten za często ględziła bez pomyślunku. Potrafiła palnąć głupoty w najgorszych momentach.
- Rany! No tak. Imię. Zapomniałam o nim.
Zaśmiała się z własnej głupoty i lekko podrapała łapą po łebku. Po chwili wróciła do normy. Na jej pyszczku ujawnił się jakby zadziorny uśmieszek.
- Jestem Tensai.
Przedstawiła się wreszcie z podniesionym wysoko łbem, a jej zadziorne spojrzenie złagodniało i posłała mu pogodny uśmiech. Ogonem lekko zaszurała po ziemi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tsaheylu
Dorosły pies

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 8:22 pm

-Miło mi.
Rzekł posyłając suczce miły uśmiech. Miała dość nie typowe imię, z resztą tak jak on sam. Dobrali się jednym słowem.
Poruszył kitką zerkając w jej stronę. Coś jakby go zaczęło pożerać od środka, oznaczało to porę obiadu, a raczej kolacji. Odczucie głodu można uznać za znośne, ale wolał nie czekać, aż przerodzi się on w większy ból. Może by tak zjeść? Zastanowił się przez moment.
Po chwili powrócił myślami, jak i całym sobą do Tensai.
-Głodna?
Spytał unosząc swoje rude uszy.
Mam nadzieję, że jest głodna, bo nie chce jeść sam. Wciągnął powietrzę do płuc, wstrzymując przy tym, na chwilę oddech.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tensai
Dorosły pies

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 8:32 pm

Trzeba przyuważyć u nich pewne podobieństwa z imionami. Oba zaczynają się na T, ha! To ci dopiero niespodzianka. Ten to spostrzegła, ale nie uważała owego faktu za jakiś ważny, żeby o nim powiedzieć.
- Mi też.
Odparła krótko od tak, żeby nie być jakimś chamem. Przez pewien czas była cisza, ale to Lu ją przerwał krótkim, acz zrozumiałym pytaniem. Młoda na chwilę się zamyśliła. Odczuwała jakby pustkę. Tak! Jest trochę głodna. Nawet tego nie zauważyła. Zero spostrzegawczości. Tak to ona prędzej padnie z głodu.
- Tak. Tylko przydałoby się coś dużego.
I już się wydało, że Ten jest głodomorem. Szczerze to nigdy nie wiedziała czemu tak ma. Zaczyna jeść i apetyt od razu tak wzrasta, że trudno oderwać się jej od pożywienia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tsaheylu
Dorosły pies

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 8:39 pm

Westchnął.
-Tutaj za wiele nie znajdziemy.
Rzekł rozglądając się przy tym dookoła. Nic tu nie ma. Burknął w myślach i ponownie zatrzymał spojrzenie na swojej rówieśniczce.
-Może pójdziemy gdzie indziej?
Spytał, ponownie unosząc parę uszu.
Warto by było zjeść coś sycącego, a rybami, to się nie najedzą. Zaszurał ogonem po piaszczystym podłożu, a swoje ślepia przerzucił chwilowo na brzeg, gdzie wyrzuciło glony. Taaa, pycha. Położył po sobie uszy i wrócił wzrokiem do rozmówczyni.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tensai
Dorosły pies

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 8:45 pm

Ten słysząc jego kwestię rozejrzała się po okolicy. No fakt. Ryby trudno się łapie, a ich mięso nie smakuje młodej. Jest takie... no specyficzne, a babranie się z ościami jest męczące. Trzeba poszukać czegoś innego.
Czekoladowa podniosła zadek dość energicznie. Praktycznie wyskoczyła w górę, a przy tym uniosła ogon i postawiła uszy, które nieznacznie przysłoniły jej oczka.
- Tak! Trzeba coś znaleźć. Chodźmy!
Pełen entuzjazm, nie ma co. Z wyszczerzem wystrzeliła jak torpeda i przebiegła przez wodę. Pognała tak, jakby była dzikim zwierzęciem, które odzyskało wolność i chciało się tym nacieszyć poprzez bieg po wolnych terenach.

zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tsaheylu
Dorosły pies

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Nie Lis 23, 2014 8:45 pm

Ruszył szybko za nią, nie chciał jej zgubić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Melanie
Dorosły pies

Female Liczba postów : 9

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   Pon Lis 24, 2014 5:53 pm

Ocknęła się. Czyżby znów zapadła w tę okropną przepaść wspomnień, rozmyślając o tym, co powinna zrobić teraz, a jakie błędy z przeszłości mogłaby naprawić, by spotkać znów swojego brata? Nie zobaczy go, wie to. Wie, a jednak czuje w sobie pustkę i cień szaleństwa, że on gdzieś tu jest. Że chodzi za nią i szepcze okropne rzeczy. Nawet nie mnie pożegnałaś. Otworzyła złote ślepia i rozejrzała się dookoła. Była sama. Postradała zmysły? Słyszy duchy? A może to jej durna wyobraźnia robi psikusy? Poszła dalej, w stronę brzegu. Nadzieja szła za nią krok w krok, niczym jej cierń. Niczym Jared. Będę tu...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Mała Wysepka   

Powrót do góry Go down

Mała Wysepka
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3