IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Choroby, lekarstwa, medycyna

Go down 
AutorWiadomość
Odam
Administrator
avatar

Male Liczba postów : 193
Join date : 07/11/2014

PisanieTemat: Choroby, lekarstwa, medycyna   Nie Lis 09, 2014 10:37 am

Choroby znane medykom

Słabe (Odejmują od 10 do 25% życia)
- Granda - zwykła gorączka.
- Iris - zwykły kaszel i katar.
- Madias - nagłe omdlenia spowodowane zbytnią wilgocią.
- Egzema - jest stanem zapalnym skóry przechodzącym w łuszczenie, które z kolei jest przyczyną wypadania włosów. Pies cierpi na bolesność i świąd skóry, drapie się i gryzie aż do krwi.
- Zapalenie gardła - pies jest osowiały, nie chce jeść, ma podwyższoną ciepłotę ciała, a często też dreszcze. Charakterystyczny objaw zapalenia gardła to kaszel.
- Zapalenie ucha - pies zaczyna potrząsać głową, przechyla ją na stronę ucha chorego, drapie i ociera okolicę ucha. Niebawem do objawów tych dołącza się gorączka.

Silne (Odejmują od 25 do 50% życia)
- Bialica - łamliwość kości. Każdy upadek czy cios powoduje złamanie.
- Choroba szatana - oczy zaczynają krwawić. Jeśli jest nie leczona, pies zaczyna ślepnąć na jedno oko.
- Horek - atakuje suczki w ciąży. Może prowadzić do utraty dzieci.
- Iszysz - objawia się paraliżem jednej łapy. Nie leczona prowadzi do paraliżu wszystkich łap.
- Kaprioa - psu zaczynają wypadać zęby.
- Motylica - pies zaczyna kaszleć krwią.
- Śpiączka - zwykła śpiączka, towarzyszy jej krwotok z nosa.

Śmiertelne (Odejmują od 50 do 100% życia)
- Dyszawica - powoduje ucisk na płuca, pies nie może z czasem oddychać. Towarzyszą temu halucynacje.
- Iron - na łapie lub karku rośnie narośl. Nie leczone prowadzi do śmierci.
- Platina - rozpoczyna się lekkim wzrostem temperatury, dreszczami i utratą apetytu. Nie leczona może być śmiertelna.

Aby wyleczyć się z słabej choroby wystarczą dwie wizyty u lekarza, by pokonać silną chorobę trzy, natomiast by wyzbyć się śmiertelnej choroby należy złożyć aż pięć wizyt u Medyka. Wizyty u Medyka muszą mieć miejsce w odstępie co najmniej jednego dnia.
Należy stosować się do zaleceń swojego Medyka. Nieleczone choroby mogą prowadzić do poważnych obrażeń wewnętrznych i zewnętrznych ciała, a także śmierci.


Lekarstwa

Pokrzywa, Liść kasztanowca: Na poparzenia i wysypkę.
Poimir, Ślina żaby: Na choroby płucne i zapalne.
Woda Bogów, Jad żmii: Na apetyt i choroby żołądkowe.
Samsir, Kieł dzika: Na zrastanie się kości.
Biała Trawa, Rzęsa z oka: Leczy ślepotę.
Postek, Liść pokrzywy: Na poważne rany.
Roima, Pajęczyna: Zbija gorączkę oraz neutralizuje paraliże.
Grotac, Włos jelenia: Ziele o działaniu przeczyszczającym.
Ajamija, Pióro pustułki: Dezynfekuje rany.
Ziele Lasu, Zielony mech: Uodparnia na wszystkie choroby.
Samik, Kwiat bzu: Na jakiś czas zatrzymuje chorobę, aby dać czas Medykowi.
Krawina, Własna krew: Zapobiega krwawieniu.
Dangrus, Huba drzewna: Na choroby grzybicze lub narośle.
Ikia, Ikra ryby: Odrobacza.
Aspori, Pszczeli miód: Na wzmocnienie i przywrócenie sił.


Zdobywanie lekarstw i pozostałe wiadomości

W każdym stadzie musi znajdować się subforum, w którym urządzone jest miejsca dla Medyka, bądź Medyków stada.

Co musi stworzyć każdy medyk (medycy) stada?
- Miejsce, w którym przyjmować będą chorych.
- Miejsce składowania zdobytych lekarstw, magazyn.
- Historię poszukiwań i leczonych.

Składniki lecznicze można zdobywać podczas tzw. poszukiwań, których w stadzie w ciągu miesiąca może być maksymalnie 10, zapiskom z tym związanych służy "historia poszukiwań i leczonych".
Można wyleczyć chorego z danej choroby tylko wtedy, gdy posiada się potrzebne składniki lecznicze,
Gdy nam ich zabraknie, musimy udać się na poszukiwanie koniecznej rośliny, a jeśli mamy wykorzystany limit - można handlować z medykami z innych stad.
Poniżej znajduje się spis związany ze sposobem zdobywania roślin:

Pokrzywa - Owa roślina jest bardzo popularnym składnikiem w naszej krainie. Znaleźć ją można wszędzie, nawet na skalistych zboczach gór. Aby odnaleźć to lekarstwo, należy szukaniu poświęcić co najmniej trzy posty. Podczas jednego zbioru można zdobyć maksymalnie trzykrotną ilość lekarstwa.

Liść kasztanowca -  Składnik dostępny jedynie w lasach, jego szukaniu trzeba poświęcić co najmniej 5 postów. Podczas jednego zbioru można zdobyć maksymalnie dwukrotną ilość lekarstwa.

Poimir - Jest to jeden z najrzadszych składników leczniczych, jakie znają Medycy. Tajemnicza roślina znajduje się jedynie na dnie morskiego wybrzeża. Jego szukaniu trzeba poświęcić co najmniej 5 postów. Podczas jednego zbioru można zdobyć maksymalnie dwukrotną ilość lekarstwa.

Ślina żaby - Powinna pochodzić od bardzo rzadkiej żaby fioletowej.  Owy płaz wychodzi ze swoich kryjówek jedynie w wilgotne dni, bądź wczesnym rankiem. Jego szukaniu trzeba poświęcić co najmniej 2 posty. Podczas jednego zbioru można zdobyć maksymalnie dwukrotną ilość lekarstwa.

Woda Bogów - Jest to bardzo pospolity składnik. Taką nazwę obrała szkarłatna woda przyjmująca swą barwę od pewnego glonu. Jest spotykana jedynie przy koloniach tej niezwyklej rośliny. Jej zdobywaniu trzeba poświęcić co najmniej 2 posty. Podczas jednych poszukiwań można zdobyć maksymalnie dwie uncje lekarstwa.

Jad żmii - Odmiana tej żmii gromadzi się zwykle w miejscach zacienionych. Zdobyciu jadu trzeba poświęcić co najmniej 4 posty. Podczas jednych poszukiwań można zdobyć maksymalnie jedną uncję lekarstwa.

Biała trawa - Jest to bardzo rzadki składnik leczniczy. Ową charakterystyczną trawę można znaleźć jedynie na wielkich łąkach. Jej zdobywaniu trzeba poświęcić co najmniej 6 postów. Podczas jednych poszukiwań można zdobyć maksymalnie sześć uncji lekarstwa.

Rzęsa z oka - Jeden z najbardziej ogólnodostępnych składników leczniczych. Zdobyć można go w dowolnym miejscu w tej krainie. Zdobywaniu należy poświęcić co najmniej jeden post.

Postek - Kolejna z tajemniczych roślin, które mają właściwości lecznicze. Jej zdobywaniu trzeba poświęcić co najmniej 2 posty. Podczas jednych poszukiwań można zdobyć maksymalnie dwie porcje lekarstwa.

Liść pokrzywy - Jest to element rośliny leczniczej o nazwie pokrzywa. Aby otrzymać potrzebny liść pokrzywy, trzeba poświęcić wyżej wspomniany składnik. Z jednej pokrzywy można wyodrębnić maksymalnie 5 liści pokrzywy. Zabiegowi trzeba poświęcić co najmniej 2 posty.

Włos jelenia - Lekarstwo to znaleźć możemy jedynie w miejscu gdzie żyją zwierzęta będące źródłem tego medykamentu. W trakcie pozyskiwania włosów mamy do wyboru dwie opcje. Możemy zapolować na jelenia i z jego martwego ciała uzyskać 10 włosów, całej czynności poświęcając 5 postów, albo poszukać włosia, które znajduje się wśród traw - wybierając jednak tę opcję, musimy poświęcić jej 3 posty i możemy uzyskać max. 4 włosy.

Kieł dzika - Aby zdobyć owe lekarstwo należy rankiem lub wieczorem wybrać się na polowanie do lasu. Polowaniu należy poświęcić dwa posty i można uzyskać max. dwa kły dzika.

Pajęczyna - Możemy znaleźć ją niemal wszędzie. Wystarczy osłonięte od silnego wiatru miejsce i pająk a składnik ten może się pojawić. Pajęczyny są wyjątkowo delikatne i trudne do pozyskania. Szukaniu należy poświęcić pięć postów i można uzyskać max. 1 pajęczynę.

Grotac - Jest to bardzo rzadka roślina, która rośnie jedynie w wilgotnych zacienionych miejscach. Znaleźć ją można przede wszystkim na terenach ruin. Jej poszukiwaniu należy poświęcić co najmniej cztery posty, a uzyskać podczas jej poszukiwania można zaledwie jedną roślinę.

Samsir - Jest to porost bytujący na podwodnych głazach. Najczęściej występuje na morskim wybrzeżu. Aby go zdobyć, nie tylko trzeba poszukiwaniom poświęcić 5 postów. Podczas jednej wyprawy można zdobyć dwie porcje lekarstwa.

Ajamija - roślina złudnie podobna do koniczyny. . Poszukiwaniom, podczas których znaleźć można maksymalnie 5 takich roślin, należy poświęcić 7 postów.

Pióro pustułki - Ptak ten jest bardzo nieufny. Na ziemię schodzi jedynie wieczorami. Trzeba go podejść tak aby nie czmychnął od razu w niebiosa. Operacji trzeba poświęcić 4 posty, natomiast piór można wyrwać zaledwie 3.

Ziele lasu - Wyjątkowy składnik leczniczy, który niezwykle trudno jest zdobyć. Potrafią odnaleźć go jedynie ci medycy, którzy posiadają minimum 15 pkt zdolności mentalnej. Jego szukaniu należy poświęcić 8 postów, a podczas jednej wyprawy odnaleźć można 1 ziele.

Zielony mech - Łatwo dostępne lekarstwo na wiele chorób. Odnaleźć je można w lesie, a poszukiwaniom poświęca się zwykle 2 posty. Jednorazowo zebrać można 5 porcji mchu.

Samik - Potoczna nazwa skrzepniętej porcji krwi saren, wystawionej na działanie wilgoci. Aby zdobyć składnik, należy pierw upolować sarnę w Lesie, a potem pozyskać od niej życiodajny płyn. Po jej zakrzepnięciu należy zapewnić jej wyżej wymienione warunki. Tworzeniu kleistej substancji należy poświęcić co najmniej 3 posty.

Kwiat bzu - Trudnością w pozyskiwanie kwiatu jest jedynie odszukanie samego krzewu bzu. Znaleźć go można wszędzie, od lesistego zbocza po same cmentarzysko. Poszukiwaniom należy poświęcić 3 posty, maksymalną ilością kwiatów, jakie można zerwać, jest liczba 5.

Krawina - Jest to krzew, który rośnie na górskich szczytach. Gałęzie obsadzone są dużą ilością cierni, zaś jego lecznicze kwiecie znajduje się w samej głębi krzewu. Poszukiwaniom i zdobywaniu lekarstwa należy poświęcić co najmniej 4 posty. Kwiatów zerwać można maksymalnie 3.

Własna krew - Nacięcie można wykonać jedynie w strategicznych miejscach, by nie spowodować większego krwotoku. Dlatego zdobywaniu krwi pacjenta trzeba poświęcić 2 posty, a dodatkowo należy posiadać 5 pkt zdolności mentalnej.

Dangrus - Jest to jeden z kamieni szlachetnych, którego główną właściwością jest łatwe topnienie a zarazem zdolności lecznicze. Znajduje się w górach, zatem do jego odnalezienia trzeba nie lada sprytu. Poszukiwaniom jednego odłamku trzeba poświęcić 4 posty.

Huba drzewna - Trzeba mieć szczęście, by znaleźć owy składnik leczniczy bytujący na drzewach. Poszukiwaniom jednej huby należy poświęcić 5 postów.

Ikra ryby - Ryby najczęściej spotkać można nad niezbyt wartkim strumieniem w naszej krainie. Jasnym jest, że by zdobyć ikra, należy w ciągu co najmniej 3 postów upolować rybę, później wypatroszyć ją. Z jednej ryby wyciągnąć można jedynie 1 porcję lekarstwa.

Pszczeli miód - Ule, będące siedliskiem pszczół najczęściej można spotkać w lesie.  Zdobywaniu należy poświęcić 2 posty, a za jednym razem można zdobyć jedną porcję miodu.

Aspori - Do leczniczych składników tejże rośliny należą jedynie korzenie. Spotykana jest na górskich szczytach, tak więc jej poszukiwaniu należy poświęcić co najmniej 3 posty. Należy do rzadko występujących, tak więc podczas jednych poszukiwań można zdobyć maksymalnie 1 uncję lekarstwa.

Ikia - Jest to narośl, która występuje na szczytowych gałęziach drzew. Jest trudno dostępna, tak więc poszukiwania najczęściej zaczyna się od sprawdzania gałęzi opadłych na ziemię. Poszukiwaniom należy poświęcić 2 posty, zdobyć można maksymalnie dwie porcje lekarstwa.

Roima - Owa roślina jest bardzo popularnym składnikiem w naszej krainie. Znaleźć ją można wszędzie, nawet na skalistych zboczach gór. Aby odnaleźć to lekarstwo, należy szukaniu poświęcić co najmniej trzy posty. Podczas jednego zbioru można zdobyć maksymalnie trzykrotną ilość lekarstwa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Choroby, lekarstwa, medycyna
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Choroby genetyczne - rzut kością
» Medycyna, choroby i urazy
» Medycyna też jest sztuką!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: HYDEPARK :: KOSZ-
Skocz do: